Belle Amelie - z myślą o pięknym domu

Sposoby dostawy i koszty transportu

Jest dla nas sprawą pierwszorzędną aby towar zamówiony docierał do Państwa w nienaruszonym stanie oraz w jak najkrótszym czasie. Po nadaniu paczki otrzymują Państwo maila potwierdzającego wysyłkę. Każda paczka została ubezpieczona. Podczas odbioru przesyłki od kuriera prosimy sprawdzić stan i kompletność zawartości przesyłki, a w przypadku stwierdzenia mechanicznego jej uszkodzenia lub niekompletności jej zawartości przesyłki jesteście Państwo uprawnieni do przyjęcia przesyłki i jednoczesnego spisania – w obecności kuriera – protokołu szkody zawierającego opis stwierdzonych nieprawidłowości. Protokół powinien być sporządzony i podpisany w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach (jeden dla kuriera drugi dla Państwa). Protokół szkody prosimy dołączyć do reklamacji – ułatwi nam to ubieganie się odszkodowania od firmy kurierskiej.

Reklamacje dotyczące uszkodzeń powstałych podczas transportu oraz braku towarów będą rozpatrywane tylko w momencie odbioru towaru w obecności spedytora.


Opłaty za pakowanie towaru wliczone są w cenę wysyłki. Polecamy zakup kilku produktów w jednym koszyku aby móc wysłać je jednym transportem. Nie grupujemy dwóch podobnych zamówień dlatego też koszty wysyłki doliczane są do każdego zamówienia osobno. Towar do wysyłki jest odpowiednio zapakowany i zabezpieczony. 

Opłaty za dostawy:
Kurier DHL (przelew z góry) 14,70 zł
Kurier DHL za pobraniem 19,90 zł

Kurier FedEx (przelew z góry) 14,66 zł
Kurier FedEx za pobraniem 19,90 zł

Paczkomat InPost (przelew z góry) 13,00 zł

Prawo odstąpienia od umowy

W przypadku zawierania umowy na odległość – a taki charakter ma umowa zawarta z naszym sklepem internetowym – przysługuje Państwu ustawowe prawo do odstąpienia od umowy, bez konieczności podawania przyczyn. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy wystarczające jest złożenie stosownego oświadczenia i wysłanie go w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru. Pismo możecie Państwo wysłać na adres e-mail: kontakt@belle-amelie.pl lub też drogą pocztową na adres wskazany w zakładce “Kontakt”.

Skutkiem skorzystania z prawa odstąpienia od umowy jest zwolnienie Państwa z wszelkich zobowiązań, a umowę uważa się za niezawartą. Każda ze Stron ma obowiązek zwrócenia tego, co świadczyła jej druga strona, w stanie niezmienionym, tj. w przypadku zwrotu towaru nie może on mieć śladów używania przekraczających skutki zwykłego zarządu. Zwrot świadczenia powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zwracany Towar należy przesyłać na adres Belle Amelie. Koszt opakowania i odesłania Towaru ponosi Klient.

Belle Amelie informuje, że prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi indywidualnemu w wypadkach:

a) świadczeń o właściwościach określonych przez Konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,
d) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu.


-