Wszystko na swoim miejscu. Jak wybrać praktyczną komodę?


Komoda to jeden z uniwersalnych mebli do przechowywania. Najczęściej ustawiana jest w sypialni i w salonie, ale sprawdzi się również w domowym biurze. Wyposażona w półki lub szuflady udostępnia praktyczną przestrzeń na wiele przedmiotów. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze komody?

Komoda z szufladami – dopasowana do potrzeb i aranżacji wnętrza
Praktyczna komoda to mebel o ponadczasowym wymiarze. Można było zobaczyć ją we wnętrzach już w okresie baroku. Teraz dostępna jest w wielu współczesnych wariantach, aby dopasować ją do wnętrz o różnych stylach aranżacji.

komody

Wśród dostępnych w sklepach mebli największym zainteresowaniem cieszą się komody z szufladami. To sprawdzony zakup tam, gdzie ważne jest uzyskanie dużej przestrzeni do przechowywania z łatwym dostępem – wystarczy tylko otworzyć szufladę, żeby natychmiast sprawdzić jej zawartość i znaleźć to, co potrzebne.

Aby komoda zapewniała maksymalną ergonomię użytkowania, warto wybrać taką, która będzie dopasowana do przechowywanych w niej przedmiotów oraz do indywidualnych potrzeb, aby korzystanie z niej każdego dnia mogło być w pełni komfortowe.

Oczywiście, nie można zapominać o dopasowaniu komody do charakteru wnętrza. Ta w klasycznej bieli świetnie sprawdzi się w skandynawskich i nowoczesnych wystrojach, natomiast ta o dekoracyjnych detalach na frontach i na wygiętych nóżkach podkreśli klasyczne aranżacje.

Mechanizmy w komodach – zadbaj o codzienny komfort

Aby korzystanie z komody było jeszcze wygodniejsze, warto także zwrócić uwagę na zastosowane w niej mechanizmy. Wysoka jakość zastosowanych akcesoriów meblowych powoduje, że komoda jest znacznie wygodniejsza w użytkowaniu.

Dobrym wyborem będą komody z szufladami wyposażonymi w prowadnice z opcją cichego domyku. Przesuwają się bezszelestnie – lekko zwalniają i domykają się samodzielnie. Jeżeli komoda jest wyposażona w szafki, również mogą być wyposażone w mechanizmy zapobiegające hałaśliwemu trzaskaniu.

Warto również zwrócić uwagę na uchwyty zastosowane w komodzie. Pełnią dwie funkcje – praktyczną, czyli umożliwiają otwieranie i zamykanie mebla, a także dekoracyjną, czyli mogą być jego stylowym dopełnieniem. Komoda może być wyposażona w ozdobne gałki, ale dużym zainteresowaniem cieszą się też modele bezuchwytowe z gładkimi frontami, w których funkcję uchwytu zapewnia podcięcie płyty meblowej.