Stół rozkładany – na jaki system rozkładania warto postawić?


Wybierając nowy stół rozkładany warto zwrócić uwagę nie tylko na jego jakość wykonania, design i cenę, ale również na mechanizm rozkładania, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Producenci korzystają z różnych systemów rozkładania, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niemi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru.

Praktyczne stoły z synchronicznym systemem rozkładania

Dla większości osób najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem będzie mały stół rozkładany z synchronicznym mechanizmem. Przy meblach tego typu wystarczy lekkie pociągnięcie blatu, dzięki czemu dwie części automatycznie przesuwać będą się symetrycznie w obu kierunkach. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. We wnętrzu stołu znajdują się dodatkowe części blatu, dzięki którym można znacząco rozszerzyć stół. Dzięki specjalnej prowadnicy rozkładanie stołu jest bardzo proste i szybkie. Do największych zalet należy zaliczyć duża stabilność i niezawodność.

Nowoczesne rozkładanie aluminiowo teleskopowe

Osoby, które potrzebują większych stołów po rozłożeniu powinny postawić na meble, które posiadają rozkładanie aluminiowo teleskopowe. Meble tego typu można w razie potrzeby rozłożyć w obu kierunkach nawet do 4 metrów. Godne polecenia są modele z dodatkowymi nogami, dzięki którym można liczyć na doskonałą stabilność. Dodatkowe części blatu przechowywane są oczywiście wewnątrz stołu.

Funkcjonalne rozkładanie z podpórką

Osoby, które mają do zagospodarowania mniejszą przestrzeń powinny wybrać mały stół rozkładany z kwadratowym blatem, który rozkłada się teleskopowo z podpórką. W meblach tego typu dodatkowe nogi nie zostają w miejscu, a charakterystycznie rozsuwają się na boki. Na odsłoniętą przestrzeń blatu można oczywiście dodać nową część. Większość stołów posiada dwie podpórki wzmacniające, które zamontowane są obok prowadnic. Wybierając stoły tego typu warto zwrócić uwagę na to, aby wszystkie elementy wykonane były z wysokiej jakości materiałów. Najlepszym wyborem jest niezawodny stół rozkładany wykonany w całości z litego drewna dębowego. Jeżeli chodzi o same mechanizmy, to mogą być one ozdobione specjalnymi powłokami. Doskonałymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się także prowadnice aluminiowo anodowe, które nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania.