Odpowiednio dobrane meble dziecięce to podstawa

meble dziecięce

Obecnie można przebierać do woli w meblach dziecięcych, gdyż są one dostępne w przeróżnych formach, wielkościach, kolorach. Nie brakuje takich dla najmłodszych z motywami bajkowymi, wielobarwnych, dostosowanych do wieku i możliwości pociech. Dalej są zestawy dla nastolatków, jak również propozycje uniwersalne, które mogą być użytkowane także w późniejszych latach życia. Pora zastanowić się nad tym, co powinno znaleźć się w pokoju dziecka.

Na jakie meble dziecięce warto się zdecydować?

Kluczowym elementem wyposażenia w każdym pokoju dziecięcym jest oczywiście łóżko. Dla zwiększenia bezpieczeństwa można wybrać takie z barierkami. W przypadku rodzeństwa wspaniale sprawdza się łóżko piętrowe, szczególnie przy ograniczonym metrażu. Starsze dzieci preferują modele metalowe ze stelażem. Niezwykle istotne będzie dobranie właściwego materaca do łóżka, aby zapewniał optymalne warunki do snu. Godne polecenia są te piankowe.

meble dziecięce

W pokoju dziecięcym potrzebna będzie szafa, najlepiej dwudrzwiowa, może być narożna przy niewielkim wnętrzu. Z wielofunkcyjnych mebli dziecięcych można polecić szafę z lustrem przesuwaną. Dalej są komody z szufladami do przechowywania przeróżnych rzeczy. Przydadzą się także regały do wyeksponowania przedmiotów takich jak zabawki, pamiątki, nagrody, kolekcje. Do małych rzeczy wystarczy nieduży regał wiszący. Większe możliwości da ten stojący metalowy, który pozwoli na wyróżnienie postawionych na nim przedmiotów z każdej strony.

Bardzo przydatne w pokoju dziecka okazują się być pufy, ale nie takie zwykłe, tylko w formie zabawnych siedzisk. Mogą to być pufy typu worek, mające formę zwierząt, piłki nożnej. Ciekawą opcją będą tapicerowane pufy, które mogą służyć nie tylko do siedzenia, ale też pełnić funkcję stolika nocnego. Dzieci uwielbiają różnego typu schowki, dlatego pufa pojemnikiem i pokrywą będzie strzałem w dziesiątkę.

Dziecko potrzebuje mebla do siedzenia, czyli krzesła dostosowanego do swojego wieku. Trzeba je dobrać pod kątem wzrostu i sylwetki. Godne polecenia będą obrotowe krzesła, które zapewniają mobilność i swobodę poruszania się. Warto wybrać fotele regulowane, które mogą być użytkowane przez długie lata. Do tego potrzebne będzie jeszcze biurko, szczególnie w przypadku starszych dzieci, które przestały zajmować się wyłącznie dobra zabawę, ale przyszedł czas też na naukę. Rodzic powinien stworzyć podopiecznemu komfortowe warunki do uczenia się. To właśnie przy nim będą odrabiane lekcje czy używany komputer.