Najciekawsze świąteczne stroiki

świąteczne stroiki

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez pięknych, kolorowych ozdób. Obok pieczenia ciast, ubierania choinki, pakowania prezentów przy przygotowywania wigilijnych potraw, to właśnie dekorowanie domu należy do najważniejszych tradycji świątecznych. Wspólne ozdabianie mieszkania jest też wspaniałą okazją do spędzenia czasu z najbliższymi. Chłodne wieczory nie sprzyjają długim spacerom, dlatego warto wspólnie zająć się tworzeniem oryginalnych bożonarodzeniowych kompozycji. Niezwykle świąteczny nastrój mogą wprowadzić do domu zwłaszcza odpowiednio przygotowane stroiki.

Stroiki na święta

Najprostsze stroiki świąteczne to zwykle szklane patery oraz tace wypełnione żurawiną, ozdobione niewielkimi świeczkami. Wyjątkowo efektownie mogą też prezentować się cisowe kule, osadzone w przezroczystych wazonach i kielichach. Do przygotowania oryginalnych girland wykorzystać można natomiast różne naturalne ozdoby, takie jak szyszki i orzechy. Wykonane z nich girlandy warto owinąć wokół poręczy schodów, bądź też oryginalnie udekorować nimi okna. Do przygotowania świątecznych stroików można wykorzystać także bombki czy cukierki, jak również całą gamę innych akcesoriów świątecznych.

Tradycyjne stroiki

świąteczne stroiki

Klasyczną bazę dla dekoracji świątecznych stanowią elementy, które automatycznie kojarzą się z zimowym krajobrazem. Do takich materiałów należą chociażby ostrokrzew, jabłka czy gałązki sosnowe. Niezależnie od stylu aranżacyjnego mieszkania, na wigilijnym stole doskonale prezentują się wykonane z nich wieńce. Aby zachować świeżość świątecznych stroików, do ich podstawy wykorzystać można paterę wypełnioną florystyczną pianką. Taką kompozycję uzupełnić warto umieszczonym w środku lampionem, a także owocami w kontrastujących barwach.

Akcesoria do stroików

Świąteczne stroiki powstają nie tylko z owoców, gałązek, szyszek oraz innych naturalnych elementów, ale również odpowiednich akcesoriów. Do przygotowania takiej dekoracji wystarczy plastikowy lub drewniany stojak z metalowymi drucikami, jednak warto wyposażyć się także w różnego rodzaju stelaże i podstawki. Takie wyposażenie pozwoli na samodzielne przygotowanie stroika, który niczym nie będzie się odróżniał od ozdoby kupionej w sklepie. Własnoręcznie wykonana dekoracja jest nie tylko bardziej oryginalna, ale też lepiej wprowadzi do aranżacji świąteczny klimat.