Na jaki decydować się fotel do pokoju dziennego?

fotele do pokoju

Wygodne, estetyczne, dobrze wyprofilowane, dopasowane do potrzeb i preferencji użytkowników – takie powinny być fotele do pokoju dziennego. Czy można je z łatwością znaleźć? Jak najbardziej! Bogaty i zróżnicowany asortyment salonów meblowych sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby wybiorą dla siebie idealny model.

fotele do pokoju

Jakie fotele do salonu będą mile widziane?

Wybór fotela do salonu nie może być przypadkowy, ale dobrze przemyślany. Na uwadze trzeba mieć wobec tego kilka istotnych parametrów, a jednym z nich są wymiary mebla. Należy je dopasować do dostępnej przestrzeni w pomieszczeniu, w którym ma być używany fotel. Przy przestronnym wnętrzu nie trzeba ograniczać się do jednego, ale kupić tyle, aby każdy z domowników miał swój własny. Zniknie wtedy problem z wykłócaniem się o to, kto danego dnia będzie miał przywilej zasiadania na fotelu. Co jednak zrobić przy ograniczonym metrażu? Nie trzeba rezygnować z wygodnego mebla, wystarczy pójść na pewne kompromisy – przykładowo zamiast modelu z funkcją relaksu w salonie pojawi się fotel w wydaniu klasycznym. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wysokość oparcia i siedziska – wyższe oparcie i regulowany zagłówek zawsze będą mile widziane. Od fotela należy wymagać tego, aby był dobrze wyprofilowany. Stabilne podparcie i przyjmowanie ergonomicznej pozycji ciała to podstawa, aby móc mówić o komforcie użytkowania, możliwości zrelaksowania się i odciążenia kręgosłupa.

Świetnie sprawdzi się rozkładany fotel do salonu, czyli z funkcją relaksu, co umożliwi pełne odprężenie po całym dniu pracy. W sprzedaży znajdują się modele z mechanizmem zarówno manualnym, jak i automatycznym. Można wobec tego sterować meblem za pomocą pilota, bez konieczności wstawania z niego, co jest niezwykle wygodne. Każdy z pewnością marzy o tym, aby móc regulować kąt nachylenia oparcia i podnóżka tylko za pomocą przycisku. Duże znaczenie przy wyborze fotela do pokoju dziennego ma to, z jakich został wykonany materiałów. Na uwadze powinno się mieć jego wypełnienie – największą wygodę zapewnia pianka wysokoelastyczna lub poliuretanowa. Elastyczność i sprężystość zagwarantują też sprężyny faliste. Mebel może być obity tapicerką w postaci skóry naturalnej lub tkaniny. Dla zmęczonych nóg idealnie sprawdzi się rozkładany podnóżek. Z kolei odcinek szyjny kręgosłupa odciąży nakładany zagłówek. Wszystko to pomoże przyjąć ergonomiczną pozycję ciała, czyli zapewni wysoki komfort użytkowania.