Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło obrotowe?


Urządzenie biura i wygodnego miejsca pracy nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na ergonomiczne meble. Osoby, które przed biurkiem spędzają kilka godzin dziennie w pierwszej kolejności powinny postawić na solidne krzesło obrotowe.

Jakie krzesła biurowe wybrać?

Do biura najlepiej sprawdzą się krzesła obrotowe na kółkach z dodatkowymi podłokietnikami. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są krzesła z możliwością regulacji wysokości. Godne polecenia są fotele i krzesła obrotowe, które wykonane są z wytrzymałych materiałów, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Niezawodny system regulacji

Jeżeli krzesło obrotowe użytkowane będzie przez kilka osób, to koniecznie musi posiadać sprawdzony system regulacji. W dużej mierze to właśnie dzięki regulacji wysokości, będzie można optymalnie dostosować wysokość siedziska do blatu biurka. W nowszych krzesłach obrotowych można regulować nie tylko wysokość siedziska, ale również podłokietniki. Stabilne podparcie jest bardzo przydatne przede wszystkim dla tych osób, które bardzo dużo piszą na klawiaturze. Wielu producentów oferuje swoim klientom krzesła z podnóżkiem, który także można dowolnie regulować.

Jaki materiał obiciowy wybrać?

Krzesło obrotowe powinno być bardzo wygodne w użytkowaniu, dlatego też kluczem do sukcesu jest to, aby postawić na odpowiedni materiał obiciowy. Dla większości osób najlepszym wyborem będzie oczywiście krzesło wykonane ze skóry naturalnej. Jedyną wadą skóry naturalnej jest dość wysoka cena, ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Odpowiednio zaimpregnowane krzesło obrotowe nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje podstawowe zadania.

Niezawodne tkaniny materiałowe

W ostatnim czasie producenci coraz częściej stawiają na krzesła obite wysokiej jakości tkaninami materiałowymi. Godna polecenia jest nie tylko niesamowita plecionka, ale również szenil i flok. Dla wielu osób ciekawą propozycją może okazać się także rewelacyjny welur. Największą zaletą materiałowego obicia jest to, że w upalne dni nie przykleja się do ciała. Nowością na rynku jest tkanina membranowa. Warstwowe krzesła są bardzo wygodne i co najważniejsze są zdecydowanie bardziej przewiewne niż tkaniny materiałowe. W upalne dni dobrze sprawdzi się także wentylowana i przewiewna siatka elastyczna.