Lustro- stylowe i modne wykończenie wnętrz.

lustro

W przeszłości, jeżeli w każdym pomieszczeniu wisiało lustro, była to wówczas oznaka narcyzmu. W teraźniejszości odeszło się od tego twierdzenia. Dodatkowo nie tylko możemy się w nich przejrzeć, lecz także zastosować je jako dodatek dekoracyjny. Odpowiednio dopasowane lustro stanie się piękną ozdobą oraz optycznie powiększy małe pomieszczenie. Ponadto nie oznacza to, iż jego podstawowa funkcja stała się rzeczą podrzędną. Aby zapewnić nam kupującym, jak największy komfort producenci tworzą lustra dopasowane do różnych celów.

Jakie wybrać lustro do łazienki?

Podczas wyboru lustra do łazienki powinniśmy się kierować rozmiarem pomieszczenia, stylem aranżacji oraz potrzebami osób korzystających. Jeżeli posiadamy, dużą rodzinę warto, jest zamontować duże lustro, które sięga aż do krawędzi umywalki. Dzięki temu najmłodsi domownicy przejrzą się w lustrze bez zbędnego stawania na palcach czy zadzierania głowy. Jeśli posiadamy małą łazienkę, odpowiednim rozwiązaniem będzie wybór gładkiej tafla szkła, która optycznie zwiększy pomieszczenie. Dla osób, którym zależy na uzyskaniu dekoracyjnego efektu, spodobają się lustra okrągłe, podświetlane bądź modne. Dodatkowo warto, wtedy tak ustawić akcesoria i sprzęt, aby nie przeszkadzały w skupianiu uwagi na lustrze. Oczywiście wygląd to nie wszystko, dlatego lustro z przeznaczeniem do łazienki powinno zostać wykonane z materiałów o dobrej jakości oraz wzmocnić  specjalną powłoką teflonową, która zabezpieczy tafle przed korozją.

Odpowiednie lustro do dekoracji.

Jeżeli mowa już o lustrach dekoracyjnych to ich domyślna funkcja schodzi na dalszy plan. Wieszamy ja na ścianach z powodu, iż jest pięknym przedmiotem, a nie z przyczyny przeglądania się w nim. Może mieć dowolny kształt lub kolor. Najczęściej spotykane są lustra w kolorach srebrnych, lecz warto się zainteresować innymi wariantami kolorystycznymi m.in.: brąz, złoto, grafit. W przypadku małego lustra  rattonowego potrzeb powiesić obok kilka następnych egzemplarzy, aby nie zginą na pustej ścianie. Sprawa ma się kompletnie inaczej w przypadku dużego zwierciadła w złotej ramie, gdyż nie znosi konkurencji i odradza się odwracać od niego uwagę