Krzesła tapicerowane – jak je dostosować do aranżacji? Jaki wybrać materiał?

krzesła tapicerowane

Krzesła tapicerowane są obecne w setkach różnych wariantów. Najczęściej kupowane są jednak te najprostsze. Nic dziwnego – w końcu większość z nas potrzebuje jedynie miejsca siedzącego, a luksus i prestiż są kwestią drugoplanową. Kupując tego rodzaju meble warto posiadać podstawowe rozeznanie na temat tego z czego są wykonane oraz w jakie aranżacje wpisują się poszczególne style.

Jak dostosować krzesła tapicerowane do stylu aranżacji?

Krzesła tapicerowane są znane przede wszystkim w stylizacjach retro. Doskonale łączą się one ze wszystkim, co kojarzy się z latami 50, 60 i 70. Są przy tym niezwykle praktyczne, a przy tym wolno ulegają zużyciu. Częstym powodem, dla którego są wybierane jest nie sama aranżacja, a właśnie możliwość łatwego przechowywania.

Jednym z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich jest vintage. Ma to uzasadnienie oczywiście w tym, że dla dużej części z nas przejście do takich aranżacji jest czymś ciekawszym w porównaniu z powszechnym minimalizmem. W takiej sytuacji dobrze sprawdzają się krzesła w odcieniach brązu, bordowego, a także stonowane odcienie pomarańczowego.

Stylistyka Shabby chic łączy ze sobą wszystko, co wydaje się już przestarzałe. Jest ona scharakteryzowana przez detaliczne elementy, kwiaty oraz stylistykę inspirowaną Prowansją oraz Toskanią. Obecne są pastelowe odcienie – często żółty, różowy i błękitny. W tej sytuacji najlepiej sprawdzają się pikowane krzesła tapicerowane.

W katalogach znaleźć można krzesła tapicerowane z elementami wykonanymi w kolorze złotym. Niektóre współczesne stylizacje łączą minimalizm oraz kolor złoty, tworząc trafne i kunsztowne połączenie.

krzesła tapicerowane

Jaki materiał jest najlepszy w przypadku krzeseł tapicerowanych?

W produkcji krzeseł tapicerowanych wykorzystuje się różne materiały. Przede wszystkim wybierana jest stal do wykonania stelaża.

Jeśli mowa o siedzisku, tutaj producenci coraz częściej stawiają na materiały aksamitne. Ma to na celu zapewnienie lepszych doznań.

Ciekawie sprawdza się tkanina velvet w połączeniu z granatową, zieloną bądź musztardową kolorystyką.