Jaki podnóżek do fotela?

fotel z podnóżkiem

Fotele wypoczynkowe z podnóżkiem spełniają obecnie nie tylko funkcję wypoczynkową, ale również dekoracyjną. Fotele z wysuwanym podnóżkiem zapewniają pełną swobodę i relaks na najwyższym poziomie.

Jak wybrać najlepszy fotel?

Na rynku dostępne są nie tylko fotele z podnoszonym podnóżkiem, ale również fotele z dostawianym podnóżkiem. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Wybór w dużej mierze uzależniony jest od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeżeli dużo czasu spędza się w fotelu wypoczynkowym, to warto zadbać o to, aby charakteryzował się on dużą odpornością na użytkowanie.

Dla kogo?

Fotel z podnóżkiem jest doskonałym wyborem dla ciężko zapracowanych ludzi, którzy chcą zrelaksować się w domu i naładować swoje baterie na kolejne dni w pracy. Dzięki podnóżkowi można poprawić krążenie i znacząco zmniejszyć uczucie zmęczenia. Podnóżek może okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem dla osób, które chcą odciążyć stawy i kręgosłup. Bez odpowiednich mebli bardzo trudno jest rozluźnić ciało. Fotele z podnóżkiem mogą okazać się wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które większość dnia spędzają w pracy biurowej. Fotele biurowe z podnóżkiem powinny być dostosowane do przepisów BHP. Nowością na rynku są podnóżki masujące i grzejące, które doskonale sprawdzą się w sezonie zimowym. W czasie upalnych dni, można z kolei postawić na specjalne podnóżki chłodzące stopy. Ergonomiczne meble znacząco podnoszą komfort pracy i co najważniejsze mają pozytywny wpływ na zdrowie.

fotel z podnóżkiem

Jaki podnóżek do fotela warto wybrać?

Podnóżek może mieć kształt okrągły, kwadratowy, prostokątny, owalny i asymetryczny. Wybór jest bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chodzi o nogi i podstawy, to najczęściej wykonane są one z drewna i metalu. Najbezpieczniejszym wyborem jest postawienie na gotowe zestawy. W ten sposób będzie można mieć pewność, że fotel i podnóżek idealnie pasować będzie do siebie. Aby wybrać porządny podnóżek należy zwrócić uwagę na jego kąt nachylenia. Najlepszym wyborem są modele od 0 do 30 stopni. Największy komfort zapewniają podnóżki z regulacją wysokości. Przy drewnianej podłodze sprawdzi się fotel z podnóżkiem wyposażony w gumowe nóżki.