Jak wybrać poduszki dekoracyjne?

poduszki dekoracyjne

Poduszki mogą być niezwykłą dekoracją, która wspaniale podkreśla styl wnętrza. Wiele z nich posiada ciekawe motywy graficzne, różne zdobienia oraz oryginalne faktury, dzięki czemu stanowią idealny element aranżacji. Poduszki często bywają jednak niedoceniane, przez co w wielu mieszkaniach znajdują się w wypłowiałych, starych i nudnych poszewkach. Nie wyglądają zbyt estetycznie, dlatego warto poświęcić chwilę na znalezienie nowych. Ozdobne poduszki mogą nie tylko stać się ciekawą dekoracją, ale też podnieść komfort wypoczynku.

Poduszki ozdobne do salonu

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Stanowi wspólną przestrzeń dla domowników, w której można odpocząć i zrelaksować się. Wygodę przebywania w salonie znacząco zwiększają komfortowe poduszki, wprowadzające do wnętrza przytulny klimat. Przydają się zwłaszcza jesienią i zimną, uprzyjemniając oglądanie telewizji czy wieczorną lekturę. Poduszki dekoracyjne mogą przy tym efektownie wzbogacić charakter salonu, ożywiając go i podkreślając estetykę mebli czy wyposażenia. Tego rodzaju dodatki dostępne są w różnych stylach aranżacyjnych, dzięki czemu da się je łatwo dopasować do specyfiki wnętrza. Przy wyborze tego rodzaju tekstyliów warto wziąć pod uwagę materiał wykonania, a także ogólny sposób wykończenia oraz jakość.

Style poduszek ozdobnych

poduszki dekoracyjne

W ostatnim czasie szczególnym powodzeniem cieszy się styl skandynawski. Poduszka dekoracyjna dopasowana do wnętrza w takiej aranżacji powinna nieco przełamywać jej sterylność, dlatego warto wybrać poszewki w geometryczne wzory. W klimacie skandynawskim najlepiej sprawdza się biel, beż, czerń oraz brąz. Poduszki dekoracyjne warto wykorzystać także w aranżacji pomieszczenia urządzonego w stylu rustykalnym, w którym występuje wiele akcentów drewnianych. Z taką stylistyką bardzo dobrze komponują się różnokolorowe poduszki w kropki, np. biało-czerwono-błękitne. W stylu prowansalskim często spotkać można różne romantyczne wykończenia, takie jak koronki czy falbanki. Doskonale pasują do nich poduszki ozdobne w delikatne hafty, posiadające odcienie bzu, fioletu, lawendy czy przygaszonej zieleni. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także styl glamour, który charakteryzuje się wyjątkową elegancją. W takiej aranżacji najlepiej sprawdzą się dekoracyjne poduszki z błyszczącej satyny, z bogatymi obszyciami w postaci koralików czy cekinów.