Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy?

stolik kawowy

W strefie wypoczynkowej w salonie nie może zabraknąć miejsca do położenia filiżanki kawy, pilota, pudełka z chusteczkami czy książki. Ława i stół to jednak niejedyne rozwiązanie, bo można też zdecydować się na stolik kawowy – niekoniecznie jeden, ale zestaw dwóch czy nawet trzech. Obecnie stoliki kawowe dostępne są w wielu wariantach do wyboru – mogą mieć różne kształty, kolory, wymiary. Do ich produkcji sięga się po różne materiały, dzięki czemu nie ma żadnych problemów z dobraniem ich do bieżącej aranżacji wnętrza. Tego typu meble pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale też dekoracyjną. Warto wobec tego dobrze zastanowić się nad swoim wyborem, aby być w pełni zadowolonym z zakupu.

Co należy mieć na uwadze, wybierając stolik kawowy?

Stolik kawowy może być uzupełnieniem aranżacji, dodatkiem do stołu lub jego zamiennikiem. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy stolików, które zachwycają swoją formą i designem. Takie element wyposażenia stanie się jednocześnie nieszablonową ozdobą wnętrza. Niezależnie od wielkości pomieszczenia zawsze warto sięgnąć po stolik kawowy, łatwy do przeniesienia, estetyczny i funkcjonalny. Jest to mebel potrzebny w każdym salonie, dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Może być wykonany z różnych materiałów. Pierwszą kwestą będzie dobranie optymalnego rozmiaru stolika – nie może być za mały, bo zniknie w tle i nie będzie można na nim zbyt wiele postawić ani za duży, gdyż przytłoczy wnętrze i utrudni poruszanie się po nim. Znaczenie ma nawet kształt stoika, który powinien być dopasowany do pozostałych elementów wyposażenia, tworzyć z nimi spójną całość aranżacyjną. W przypadku mebli o ostrych krawędziach najlepiej sprawdzi się stoik w kształcie prostokąta lub kwadratu. Z kolei przy miękkich liniach zdecydowanie lepszym wyborem okaże się mebel okrągły czy nawet obły.

stolik kawowy

Do eleganckich wnętrz najlepiej sprawdzają się stoliki kawowe w wersji szklanej czy marmurowej. Mogą być też drewniane, ale bogato zdobione, ze stylowymi rzeźbieniami. Z kolei do salonu nowoczesnego warto postawić na prostotę i minimalizm. Nie brakuje też stolików kawowych łączących w sobie cechy nowoczesnego i klasycznego designu. Materiał, z jakiego został wykonany mebel, ma duże znaczenie – pod kątem walorów zarówno użytecznych, jak i estetycznych. Uniwersalne, ponadczasowej i piękne są stoliki drewniane. Z nieszablonowych rozwiązań można polecić stolik ze szklanym blatem, zamocowanym na grubym pniu drzewa. W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się aluminiowe stolik z ażurowym wzornictwem, pięknie połyskujące.