Jak wybrać lampę sufitową?

lampy sufitowe wiszące

Trudno przecenić znaczenie oświetlenia w poszczególnych wnętrzach każdego mieszkania. Odpowiednio dobrane lampy nie tylko wprowadzają do pomieszczeń przyjemny nastrój, ale też zwracają uwagę swoim nietuzinkowym designem. W sprzedaży znaleźć można różne rodzaje opraw, które można zamontować na suficie. Lampa powinna zapewniać odpowiednią ilość światła, a jednocześnie dobrze komponować się z wystrojem aranżacyjnym oraz innymi elementami wyposażenia. Na szczególną uwagę zasługują modele wiszące, które posiadają wiele zalet i uniwersalne zastosowanie.

Lampa do łazienki

Do szczególnie ciekawych rozwiązań oświetleniowych należą łazienkowe lampy sufitowe wiszące. W tego rodzaju pomieszczeniach zwykle stosuje się oprawy o stosunkowo niewielkich rozmiarach, które nie przeszkadzają w wykonywaniu podstawowych czynności. Wybór odpowiedniej lampy sufitowej wiszącej powinien zależeć zarówno od ogólnego wystroju łazienki, jak i indywidualnych upodobań. W takim pomieszczeniu dobrze sprawdzą się także plafony, które wykorzystać można jako dodatkowe źródło światła. Takie lampy warto zastosować obok kabiny prysznicowej lub wanny, tworząc w ten sposób nastrojowy klimat.

lampy sufitowe wiszące

Oświetlenie w sypialni

Lampy wiszące bardzo dobrze sprawdzają się także w stylowych sypialniach, zwłaszcza tych urządzonych klasycznie. Większość modeli powstaje z dobrej jakości materiałów, które przyjemnie filtrują i zmiękczają światło. Dzięki temu lampa wisząca nie przeszkadza w zasypianiu, a nawet sprzyja wieczornej relaksacji. W skromnie urządzonej sypialni bardzo dobrze sprawdzają się oprawy o brązowych i kremowych barwach, podczas gdy we wnętrzach nawiązujących do stylu glamour – lampy w kolorze złotym lub srebrnym, udekorowane połyskującymi kryształkami lub innymi dodatkami.

Oprawa sufitowa do salonu

Lampy wiszące do salonu występują w wielu różnych wariantach stylistycznych. Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się oprawy o stosunkowo minimalistycznym designie, np. kwadratowej formie i jednolitej kolorystyce. Taka lampa wisząca do salonu wprowadza do pomieszczenia intrygujący wystrój, a jednocześnie nie zaburza harmonii i dobrze komponuje się z innymi elementami wyposażenia. Na szczególną uwagę zasługują także bardziej nowoczesne modele, które łączą w sobie różne materiały – np. lśniący metal z tworzywem sztucznym.