Jak dobrać fotel do salonu?


Urządzenie idealnego wnętrza nie zawsze musi być spójne ze sztywnym, określonym stylem architektonicznym. Wystarczy odrobina kreatywności i dobrego smaku. Jednym z najważniejszych elementów salonu jest wypoczynek. Jak zatem dobrać odpowiednie fotele i czym się kierować?

Indywidualna stylistyka

Obecnie style wnętrzarskie dzielą się na wiele odłamów. Mamy styl taki jak industrializm, boho, styl eklektyczny, skandynawski, modernistyczny czy klasyczny. Większość osób stara się tworzyć własne salony trzymając się sztywnych standardów narzuconych przez katalogi meblowe. Owszem, można się nimi sugerować i inspirować, jednak tworzenie kopii 1:1 nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Trzeba zachować kreatywność i własny styl, także w wyborze foteli. Pokuszenie się o wybór fotela o klasycznym kształcie pasować będzie do każdego rodzaju wnętrz, a w przypadku tych nowoczesnych, skutecznie przełamie wizualną konwencję. Obecnie większość mebli tapicerowanych tworzonych jest w stylu uniwersalnym, czyli takim, który pasuje do wszystkich rodzajów wykończeń i stylistyki. Meble takie charakteryzują się prostymi liniami, brakiem przetłoczeń oraz zbędnych ozdób na materiale lub obiciu. 

Materiał jest bardzo ważny

Przy doborze foteli do salonu https://www.sfmeble.pl/c/fotele-do-salonu należy zwrócić uwagę na materiał. Najbardziej popularnymi są: skóra naturalna, skóra ekologiczna i welur. Te dwa pierwsze charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem, jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a skóra ekologiczna niestety często ulega przetarciom pomimo drobiazgowej pielęgnacji. Dodatkowo wypoczynek na takim rodzaju materiału w upalne dni może być niekomfortowy.

Z kolei fotele welurowe nie będą wyglądać tak spektakularnie, jednak będą dużo łatwiejsze w utrzymaniu i przede wszystkim wytrzymałe. 

Wybierając fotele do salonu należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i materiał, stylistyka jest sprawą drugorzędną, ponieważ do każdego wnętrza można coś dopasować lub przełamać istniejący już styl.