Gdzie najlepiej pasuje stolik kawowy okrągły?


Elegancki stolik kawowy okrągły jest doskonałym uzupełnieniem gustownego salonu. Każda wygodna kanapa i fotele wypoczynkowe do pełni szczęścia potrzebują stylowego stolika na którym będzie można położyć ulubioną kawę lub herbatę.

Kształt stolika ma znaczenie

Przy wyborze stolika kawowego większość osób zwraca uwagę jedynie na jego design, jakość wykonania i cenę, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Ogromną rolę odgrywa także kształt samego stolika. Jeżeli chodzi o okrągły stolik kawowy to idealnie pasować będzie on do salonów, w których umieszczone są pufy i kanapy. Jest to wspaniałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które mogą pochwalić się stosunkowo niewielkim salonem.

Jaki materiał warto wybrać?

Na rynku dostępne są stoliki kawowe okrągłe z błyszczącym, drewnianym lub szklanym blatem. Lustrzane powierzchnie są bardzo uniwersalne, dlatego też pasować będą praktycznie do każdego wnętrza. Szklany stolik kawowy okrągły przypadnie do gustu przede wszystkim tym osobom, które nie chcą zasłonić dywanu. Nowością na rynku są stoliki druciane, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Do nowoczesnych salonów doskonale pasuje stoliki metalowe lub chromowane. Nie można zapominać także o okrągłych stolikach z drewna. Największym zainteresowaniem cieszą się stoliki z okorowanym i zaimpregnowanym pieniem, który pełni oczywiście rolę blatu.

Dlaczego warto postawić na okrągłe blaty?

Okrągły stolik kawowy jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla mieszkańców niż klasyczne stoliki z kwadratowym blatem. Okrągłe stoliki kawowe sprawdzą się przede wszystkim w domach z małymi dziećmi. Problemy mogą pojawić się dopiero przy dość rozległej sofie. W takiej sytuacji ciekawym pomysłem może okazać się postawienie na kilka niewielkich stolików kawowych przy sofie. W ostatnim czasie bardzo modnym rozwiązaniem jest postawienie na kilka stolików kawowych okrągłych z tej samej kolekcji, które różnią się między sobą jedynie wysokością albo średnicą blatu. Nowością na rynku są stoliki okrągłe na kółkach. Tego typu meble można wykorzystać nie tylko jako mobilny barek, ale również jako doskonały element dekoracyjny. Dzięki kółkom w razie potrzeby będzie można błyskawicznie stolik przenieść w dowolne miejsce. Pamiętać należy jedynie o tym, aby kółka odpowiednio dopasować do podłogi.