Czym kierować się przy wyborze lampy?

lampy stojace

Dobre oświetlenie to podstawa w każdy domu, dlatego jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Na uwagę z pewnością zasługują lampy do salonu stojące. Sprawdzą się one także w sypialni, pokoju dziecięcym czy w gabinecie. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru można dostosować je do praktycznie każdego pomieszczenia, dobierając do swoich potrzeb i preferowanej stylistyki.

To warto mieć na uwadze podczas wybierania lampy stojącej do salonu

W domowych wnętrzach można spotkać lampy podłogowe w rożnej postaci. To samo dotyczy tych wiszących czy stojących na meblach. Szeroki wachlarz wyboru z jednej strony stanowi dużą zaletę, ale z drugiej pewne utrudnienie, bo niełatwo czasem zdecydować się na konkretny model. Jedne lampy wydają się być piękniejsze czy bardziej funkcjonalne od drugich. Oczywiście nie należy skupiać się wyłącznie na designie, ale mieć na uwadze wszystko, czyli walory estetyczne i użytkowe. Do tego dochodzą jeszcze indywidualne potrzeby, preferencje, oczekiwania, możliwości finansowe, wystrój wnętrza.

lampy stojace
tutaj znajdziesz dobre lampy stojące do salonu

Umiejętne sterowanie oświetleniem pozwala nadać wnętrzu nowego charakteru, wprowadzić do niego przytulność, stworzyć kameralną atmosferę lub romantyczny nastrój. Inne efekty da nowoczesna lampa stojąca bez klosza z widoczną żarówką niż modele z materiałowym abażurem w wersji transparentnej. Duże możliwości oferuje lampa podłogowa z ściemniaczem, dzięki czemu można dowolnie regulować poziom natężenia światła, zgodnie ze swoimi preferencjami w danym momencie. Transparentne klosze dają jasne i rozproszone światło, co optycznie powiększa wnętrze. Z kolei skierowanie światła w górę zapewnia efekt podwyższonego sufitu.

Obecnie nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem lampy podłogowej o nieprzeciętnych walorach użytkowych i estetycznych. Źródło światła może stać się praktyczną dekoracją, która nada wnętrzu konkretnego charakteru. Z dodatkowych funkcjonalności wymienić można lampy stojące ze stolikiem lub półką, z gazetnikiem, z regulowanym ramieniem, z panelem dotykowym lub w wersji bezprzewodowej. Do wyboru jest wiele niestandardowych rozwiązań, czyli lamp o różnych kolorach i kształtach. Mogą stać się one nie tylko źródłem światła, ale też ciekawą ozdobą. Przykładem będzie lampa z abażurem wzbogaconym o różowe kryształki. Przy wyborze lampy podłogowej trzeba mieć też na uwadze żarówki, a dokładniej barwę światła, która może być ciepła, neutralna lub zimna.