Czy warto wybrać szafkę pod telewizor?

szafki rtv

Jeśli by chcieć wybrać jeden, najważniejszy sprzęt w całym domu, z pewnością na pierwszym miejscu, a przynajmniej w czołówce byłby telewizor. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób przykłada tak ogromną uwagę do tego, jak telewizor jest umieszczony w danym pomieszczeniu. Jeszcze do niedawna w polskich salonach dominowały uchwyty, lecz ostatnimi czasy do łask powraca szafka pod telewizor. Czy faktycznie warto się na taką szafkę zdecydować?

Zalety szafki rtv

Jeśli rozważamy zakup szafki pod telewizor, przede wszystkim trzeba zapoznać się z zaletami, jakie taki dodatek do domu posiada oraz dowiedzieć się, czym się charakteryzuje.

Dobra szafka rtv to mebel nieco przypominający komodę. Na jej górnej części istnieje duża wolna przestrzeń, która służy do postawienia na niej telewizora. Poniżej natomiast znajdują się liczne skrytki, półki oraz szafki zamykane na drzwiczki, które służą do ustawienia w nich licznych akcesoriów oraz dodatkowych sprzętów rtv, takich jak dekoder do telewizji satelitarnej, odtwarzacz DVD lub Blu-Ray, a także wzmacniacz do systemu audio.

Ogromną zaletą takiej szafki jest oczywiście fakt, że jest ona w stanie wszystkie powyższe sprzęty zmieścić. Nie da się również zaprzeczyć temu, że taka szafka, która najczęściej wykonana jest z pięknie prezentującego się drewna, zwyczajnie rewelacyjnie wygląda, czym pozytywnie wpływa na wygląd całego pomieszczenia.

szafki rtv

Czy szafka rtv ma jakieś wady?

Niestety szafki rtv posiadają również wady, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, gdy rozważa się zakup takiego dodatku do salonu. Zdecydowanie najważniejszą wadą jest oczywiście to, że jest to mebel dość drogi. Jego cena jest wielokrotnie wyższa niż konkurencyjnego uchwytu. Często za naprawdę piękną szafkę trzeba zapłacić nawet więcej niż za dobrej klasy telewizor.

Nie da się również zaprzeczyć temu, że taka szafka jest bardzo duża, więc w przypadku małego metrażu pomieszczenia, nie jest zalecane, aby się w nią wyposażać. Nie tylko zdominuje ona wizualnie pomieszczenie, lecz również odbierze z niego wiele cennej przestrzeni.
Na koniec pozostaje ostatnia wada, czyli fakt, że takie szafki zupełnie nie pasują do nowoczesnych pomieszczeń, w których obecna jest ogromna ilość szkła i aluminium. Polecane są one przede wszystkim do tych wnętrz, w których dominuje klasyczna, domowa aranżacja.