Czym charakteryzują się lampy Hampton?


Dekoracyjny styl Hampton najprościej rzecz mówiąc to niezobowiązująca elegancja. W stylu tym dominuje biel, marynistyczne motywy oraz wiklina. Jeszcze kilka lat temu styl Hampton wykorzystywany był jedynie w luksusowych willach. W dzisiejszych czasach coraz częściej można znaleźć dodatki w stylu Hampton w mieszkaniach prywatnych, biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Oświetlenie Hampton

W stylu Hampton tak samo zresztą jak w stylu New England bardzo mocno zaakceptowane jest oświetlenie. Abażury, kinkiety i lampy Hampton są bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrz, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu można podkreślić specyficzny charakter stylu Hampton. Jeżeli chodzi o oświetlenie sufitowe, to bez żadnego problemu można postawić nie tylko na wieloramienne żyrandole, ale również na nowoczesne lampy Hampton o geometrycznych kształtach. Klasyczna lampa Hampton wyróżnia się nie tylko kształtem, ale również materiałem. Większość producentów lamp w pierwszej kolejności stawia na połączenie metalu ze szkłem. Nie można zapominać także o kolorystyce samych lamp. Godna uwagi jest nie tylko biała lampa Hampton, ale również srebrna albo złota lampa, która jest wizytówką hamptonowskich wnętrz.

Czym wyróżniają się lampy w stylu Hampton?

Modne i stylowe lampy w stylu Hampton wyróżniają się nie tylko materiałem i designem, ale także wielkością. Najlepszym wyborem są oczywiście lampy, które przyciągają uwagę. W kuchni lub jadalni doskonale sprawdzi się lampa stołowa Hampton w prostych kształtach. Jeżeli chodzi o abażury, to warto postawić na modele wykonane z płótna albo białego szkła. Obowiązkowym elementem oświetlenia Hampton są także niezastąpione kinkiety, które bez żadnego większego problemu, można umieścić bo bokach w łazienkach i przedpokojach. W dużej mierze to właśnie dzięki oryginalnym kinkietom, można nadać charakter danemu pomieszczeniu.

Jakie dodatki w stylu Hampton?

Wnętrza urządzone w stylu Hampton są bardzo spokojne, wyciszone i przytulne. Aby stworzyć ciekawe aranżacje wnętrz warto jednak postawić na odpowiednie detale. W salonie nie można oczywiście obejść się bez kwiatów, do których można dobrać dekoracyjne wazony. Ciekawymi dodatkami mogą okazać się dywany sizalowe i wełniane. Największym zainteresowaniem cieszą się złote i srebrne dodatki. Wnętrza można ozdobić naturalnymi dodatkami, które przywiezione są z nadmorskich wakacji. Mowa tutaj przede wszystkim o muszlach, rozgwiazdach i piasku w szklanych wazonach. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby nie zapomnieć o ceramice, która powinna znaleźć się w każdym eleganckim salonie.