Gdzie pasują meble shabby chic?


Styl shabby chic cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego też na rynku pojawia się wiele firm, które oferują wysokiej jakości meble właśnie w tym stylu. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą urządzić swoje mieszkanie z duszą, ale niestety nie wiedzą na jakie meble postawić.

Kolor mebli ma znaczenie

Jak powszechnie wiadomo we wnętrzach shabby chic rzadko kiedy można spotkać ciemne i nasycone kolory. Styl shabby chic wyróżnia się przede wszystkim jasną paletą barw. Na meblach, ścianach i różnorodnych dodatkach dominuje przede wszystkim biel, pudrowy róż i delikatne pastele. W ostatnim czasie bardzo modne są także meble shabby chic w odcieniu wyblakłych żółcieni albo spranego błękitu. Meble w naturalnym kolorze drewna zdarzają się bardzo rzadko.

Czym charakteryzują się shabby chic meble?

Klasyczne shabby chic meble wyglądają na stare i wysłużone. Największym zainteresowaniem cieszą się rasowe antyki, które bardzo często można znaleźć na targach staroci albo na aukcjach internetowych. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że we wnętrzach urządzonych w stylu shabby chic można znaleźć także współczesne meble, które co prawda należy poddać odpowiedniej obróbce. Drewniane meble w każdej chwili można przemalować na jasny kolor, a następnie ozdobić przecierkami. Unikać należy przede wszystkim prostego wzornictwa. Godne polecenia są meble w stylu francuskim, które po dłuższej przerwie powracają do mody.

Dla kogo?

Meble shabby chic są doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na wnętrza umeblowane wiekowym meblami. Shabby chic jest to jeden z tych styli, który zapewnia drugie życie starszym i zużytym meblom. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w odświeżaniu starszych mebli. Meble są nie tylko bielone i przecierane, ale również patynowane, woskowane i ozdabiane decoupagem. Shabby chic to styl, który przypadnie do gustu również tym osobom, które nie chcą wydawać na meble większej gotówki.

Na jakie meble postawić?

W mieszkaniach, które urządzone są w stylu shabby chic bez żadnego większego problemu można łączyć meble i dodatki, które pochodzą z różnych czasów. Ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie nowoczesnych mebli ze starymi. W pierwszej kolejności warto postawić na klasyczne sofy i fotele. Jeżeli chodzi o łóżka, to można je dodatkowo ozdobić zagłówkami z poduszek. Dobrym pomysłem jest także postawienie na tkaniny we wzorach kwiatowych, jak i również pościele ze wstawkami z bawełnianych koronek. Oprócz mebli warto postawić także na odpowiednie oświetlenie. Mowa tutaj przede wszystkim o lampach w kolorze miedzi i mosiądzu.