Eleganckie i praktyczne półki kuchenne


Na urządzenie wnętrza w sposób, który nas usatysfakcjonuje, trzeba poświęcić wiele energii, wykazać się zmysłem estetycznym oraz kreatywnością. Sprawa finansowa jest niejako pomijana, gdyż aby pomieszczenia w domu wyglądały świetnie i tworzyły klimat przytulności, nie ma potrzeby wydawania dużych kwot pieniędzy. Jednym zdaniem- może być i ładnie i niedrogo.

Wyposażenie kuchni

Jak wiadomo, kuchnia to serce domu, dlatego musi być wyposażona w sprzęty i urządzenia niezbędne do przygotowania posiłków. Tego typu przedmioty najchętniej ustawiane są na blatach roboczych – jest to wygodne z powodu częstego ich używania lub chowane w szafkach, gdzie nie zagracają pomieszczenia.
Jednak nie w każdej kuchni jest przestronnie – niektóre mają niewielki metraż, który po ustawieniu kilku szafek nie pozwala na ekspozycję wszystkich potrzebnych naczyń i urządzeń. Z tego powodu warto na ścianach zawiesić praktyczne półki kuchenne, które pomieszczą podręczne przedmioty codziennego użytku, a jednocześnie ozdobią całe pomieszczenie.

Półki ścienne do kuchni

Praktyczne półki kuchenne ścienne to najlepsze rozwiązanie w małych kuchniach oraz takich, gdzie sufit z jednej strony jest skośny. W takiej sytuacji, zawieszenie szafek jest praktycznie niemożliwe z różnych powodów, natomiast przytwierdzenie do ścian otwartych półek znakomicie rozwiąże problem.
Półki ścienne do kuchni występują w wielu wzorach i mogą być:
– rodzajem regału do zawieszenia na ścianie,
– równoległymi deskami, rozdzielonymi węzłami zrobionymi z grubego
sznura,
– pojedynczą półką podpartą stelażem czy też podwieszoną pod szafkę
kuchenną.

Tego typu półki kuchenne sprawiają, że zostaje wykorzystania przestrzeń na ścianie o nietypowych wymiarach. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zakup półek montowanych do stelaża, posiadającego możliwość regulacji ustawienia wysokości każdej półki. Szyny przykręcane są bezpośrednio do ściany, natomiast pojedyncze półki wieszane są na specjalnych zaczepach. Takie półki ścienne sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale również w spiżarce.

Półki kuchenne ścienne znakomicie nadają się do wyeksponowania pięknej zastawy stołowej, często używanej, kieliszków do wina, małej doniczki z zieloną rośliną, podręcznych książek kucharskich lub innych przedmiotów dekoracyjnych utrzymanych w tematyce kuchennej. Niewielka półeczka natomiast, zabezpieczona poprzeczną listewką, świetnie sprawdzi się jako podstawka na słoiczki z przyprawami.

Półki kuchenne stojące przy ścianie

Innym rodzajem półek do kuchni są półki mobilne, ustawiane na podłodze przy niezabudowanej ścianie kuchennej. Tego rodzaju sprzęty zaopatrzone są w kółeczka, dzięki którym całą półkę można przesuwać w dowolne miejsce. Najczęściej to ustawione jeden na drugim koszyki, półki w stylu wózka barowego, oraz wąskie półki wstawiane we wnękę, pomiędzy stojącymi szafkami.